Eğitim Faaliyetleri

Eğitim Faaliyetlerimiz

1- Öğrencilerimizin okul derslerine destek olacak etüt çalışmaları: Okul döneminde öğrenci gençlerimize takviyeli dersler verilmektedir. Hamiyetli öğretmenlerimizin üyelerimizin çocuklarına verdikleri bu etütler ücretsiz olup, öğrencileri devama teşvik ve motive edici özelliği taşımaktadır. 

 
2- Vatanın ve milletin istikbaline hayırlı hale getirici manevi manada takviye ders çalışmaları: Zamanımızın en büyük problemlerinden birisi de gençlerimizin anne ve babalarına karşı çok ilgisiz olmalarıdır. Büyükleri, öğretmenleri, anne ve babaları tarafından devamlı dile getirilen bu gibi problemlerini minimize etmek gayesiyle, ahlak ve faydalı insan olma dersleri anlamını taşıyan toplanmaları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 
 
 
3- Yaz Okulları düzenlemek: Çocuklarımızın yaz tatilini dolu ve faydalı geçirmelerini sağlayacak faaliyetleri organize etmeye azami gayret etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, yüzme ve sportif faaliyetleri gibi bedensel ihtiyaçlarına cevap veren çalışmalar yanında, Kur'an ve ahlak eğitimi de verilmektedir. Çocuklarımızın yaz tatilini dolu ve faydalı geçirmelerini sağlayacak faaliyetleri organize etmeye azami gayret etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, yüzme ve sportif faaliyetleri gibi bedensel ihtiyaçlarına cevap veren çalışmalar yanında, Kur'an ve ahlak eğitimi de verilmektedir. 
 

Seminer ve Sohbetler

Feyyaz Bilim ve Gelişim Derneği olarak Büyükçekmece, Beylikdüzü, Çatalca, Esenyurt ve Silivri ilçelerinde muhtelif mahallelerde, haftanın belirli günlerinde, sürekli devam eden sohbet ve seminer programları düzenliyoruz.

 
Siz değerli üyelerimizin mânevî istifadesine sunulan Kur’ânî, imânî, İslâmî içerikli sohbet ve seminerlerimizin icra günü, adres, saat ve konusuyla alakalı bilgi alabileceğiniz ilgili telefon numarası aşağıdadır; bu programlara katılmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
 
Haftalık Sohbetleri İçin 
 
İrtibat  Halil Dülgar 0532 580 57 84
 
Sohbet Yapanlar
 
Dr. Burhan Sabaz
 
Dr. Ahmet Çolak
 
Eğitimci-Yazar Sinan Yılmaz
 
Araştırmacı-Yazar Halil Dülgar
 
Araştırmacı Mustafa Bozgeyik
 
Araştırmacı Abdullah Güzel
 
Sosyolog Ramazan Yıldırım
 
Araştırmacı Selahattin Yılmaz
 
Araştırmacı Hayri Görür
 
İhahiyatçı Muhammed Abdunnur Aras

Feyza Kız Kur'ân Kursu Eğitim Programı

Site adresi: http://www.feyzakurankursu.com/

Kız öğrencilere yönelik eğitim faaliyetinde bulunan Feyyaz Kız Kur’an Kursu, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin  “Vicdanın ziyası, ulûm-u dîniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecellî eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak ettikleri vakit, birincisinde taassup, ikincisinde hile, şüphe tevellüd eder.” buyurduğu hakikati kendisine eğitim misyonu olarak benimsemiş olup, hem açık lise hem de Kur’an kursu formatında hizmet vermektedir.

Bu vesileyle öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim, Tefsir, Siyer, Fıkıh gibi derslerle mânevî eğitime muhatap olurken, okul derslerinde de çok başarılı olacak şekilde öğretmenlerimizden eğitim almaktadır. Hedefimiz bütün öğrencilerimizin dinine bağlı hakiki manada kul, anne ve babasına itaatkâr terbiyeli evlat, vatanını, milletini seven faydalı insan olmalarını sağlamak olup dininde, dünyasında muvaffak olmalarına yardım etmektir.

Eğitimin misyon ve hedefinin, gaye ve maksadının bina edileceği esasların kıymeti yanında, eğitim faaliyetinin yapılacağı fizikî ortam da önemlidir. Feyyaz Kız Kur’an Kursu’nda eğitim, meyve ağaçları ve çiçeklerle süslenmiş geniş bir bahçeye kurulu iki villada icra edilmekte olup, villanın birinde okul dersleri verilirken, diğerinde manevi eğitim programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin derslerini gördükleri sınıflardan teneffüse çıktıkları bahçeye, kitap okuma salonundan namaz kılınan, abdest alınan bölümlere, terasından yüzme havuzuna kadar her şey maddi ve manevi eğitimin en üst düzeyde gerçekleşmesi için hazırlanmıştır.

Feyza Kız Kur'ân Kursu Açık Lise Eğitim Programı

DERS SAAT DERS SAAT
DİL ANLATIM     2 İNGİLİZCE    2
TÜRK EDEBİYATI     2 COĞRAFYA    2
MATEMATİK     4 TARİH    1
FİZİK        2 KUR’AN-I KERİM   11
KİMYA     2 DİNİ BİLGİLER    5
BİYOLOJİ     2 İLMİHAL    5

 

Eğitime Başlama Tarihi: 1 Ekim 2012