Eğitim Faaliyetleri

Eğitim Faaliyetlerimiz

1- Öğrencilerimizin okul derslerine destek olacak etüt çalışmaları: Okul döneminde öğrenci gençlerimize takviyeli dersler verilmektedir. Hamiyetli öğretmenlerimizin üyelerimizin çocuklarına verdikleri bu etütler ücretsiz olup, öğrencileri devama teşvik ve motive edici özelliği taşımaktadır. 

 
2- Vatanın ve milletin istikbaline hayırlı hale getirici manevi manada takviye ders çalışmaları: Zamanımızın en büyük problemlerinden birisi de gençlerimizin anne ve babalarına karşı çok ilgisiz olmalarıdır. Büyükleri, öğretmenleri, anne ve babaları tarafından devamlı dile getirilen bu gibi problemlerini minimize etmek gayesiyle, ahlak ve faydalı insan olma dersleri anlamını taşıyan toplanmaları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 
 
 
3- Yaz Okulları düzenlemek: Çocuklarımızın yaz tatilini dolu ve faydalı geçirmelerini sağlayacak faaliyetleri organize etmeye azami gayret etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, yüzme ve sportif faaliyetleri gibi bedensel ihtiyaçlarına cevap veren çalışmalar yanında, Kur'an ve ahlak eğitimi de verilmektedir. Çocuklarımızın yaz tatilini dolu ve faydalı geçirmelerini sağlayacak faaliyetleri organize etmeye azami gayret etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, yüzme ve sportif faaliyetleri gibi bedensel ihtiyaçlarına cevap veren çalışmalar yanında, Kur'an ve ahlak eğitimi de verilmektedir. 
 

Seminer ve Sohbetler

Bilim ve Gelişim Derneği olarak Büyükçekmece, Beylikdüzü, Çatalca, Esenyurt ve Silivri ilçelerinde muhtelif mahallelerde, haftanın belirli günlerinde, sürekli devam eden sohbet ve seminer programları düzenliyoruz.

 
Siz değerli üyelerimizin mânevî istifadesine sunulan Kur’ânî, imânî, İslâmî içerikli sohbet ve seminerlerimizin icra günü, adres, saat ve konusuyla alakalı bilgi alabileceğiniz ilgili arkadaşlarımızın telefon numaraları aşağıdadır; bu programlara katılmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
 
  • Pazartesi
Feyyaz Der Merkez Binası Feyyaz Apartmanı/Osman Özpolat: 536 302 19 22
 
Beykent Halkent Sitesi Tel: Mehmet Ali Aydın 0507 582 45 13
  • Salı
 
Beykent Adnan Kahveci Mah/ Mehmet Bilgin: 530 233 92 29
 
Büyükçekmece Mimaroba Mahallesi/M. Ali Aydın: 507 582 45 13
 
Büyükçekmece Tepekent Kuran Kursu / Osman Bire: 531 551 52 84
 
Çatalca Merkez / Serkan Koçak: 0542 802 2716
 
  • Çarşamba
 
Büyükçekmece Tepecik/Selahattin Yılmaz: 536 964 71 54
 
Beylikdüzü İhlâs Evleri/İbrahim Arı: 532 263 26 34
 
Büyükçekmece Sahil/Osman Özpolat: 536 302 19 22
 
  • Perşembe
 
Silivri Selimpaşa Mahallesi/Mustafa Göç: 535 683 13 15
 
Beylikdüzü/Yakup AKın : 5532781025
 
Büyükçekmece Kumburgaz/Kazım Çat: 536 509 78 24
 
  • Cuma
 
Esenyurt/Mesut Akçan: 505 817 20 44
 
Büyükçekmece Tepekent Kiptaş Evleri/ Hayri Görür: 0532 681 10 11
 
 
  • Cumartesi
 
Feyyaz Der Merkez Binası Feyyaz Apartmanı/Ramazan Yıldırım: 507 706 10 70
 
Not: Hanımlar için yerimiz mevcuttur. 
 
  • Pazar
 
Büyükçekmece Muratçeşme/Ali Şahin: 545 815 50 42
 
 
Seminer ve Sohbet Programlarına Katılan Konuşmacılarımız
 
Dr. Burhan Sabaz
 
Dr. Ahmet Çolak
 
Eğitimci-Yazar Sinan Yılmaz
 
Araştırmacı-Yazar Halil Dülgar
 
Araştırmacı Mustafa Demirbaş
 
Araştırmacı M. Fahrettin Hekimoğlu
 
Araştırmacı Mustafa Bozgeyik
 
Araştırmacı Abdullah Güzel
 
Araştırmacı M. Ali Aydın
 
Araştırmacı Ramazan Yıldırım
 
Araştırmacı Selahattin Yılmaz
 
Araştırmacı Hayri Görür
 
Araştırmacı Osman Bire
 
Araştırmacı Serkan Koçak
 
Araştırmacı Yakup Akın
 

Feyza Kız Kur'ân Kursu Eğitim Programı

Site adresi: http://www.feyzakurankursu.com/

Kız öğrencilere yönelik eğitim faaliyetinde bulunan Feyyaz Kız Kur’an Kursu, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin  “Vicdanın ziyası, ulûm-u dîniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecellî eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak ettikleri vakit, birincisinde taassup, ikincisinde hile, şüphe tevellüd eder.” buyurduğu hakikati kendisine eğitim misyonu olarak benimsemiş olup, hem açık lise hem de Kur’an kursu formatında hizmet vermektedir.

Bu vesileyle öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim, Tefsir, Siyer, Fıkıh gibi derslerle mânevî eğitime muhatap olurken, okul derslerinde de çok başarılı olacak şekilde öğretmenlerimizden eğitim almaktadır. Hedefimiz bütün öğrencilerimizin dinine bağlı hakiki manada kul, anne ve babasına itaatkâr terbiyeli evlat, vatanını, milletini seven faydalı insan olmalarını sağlamak olup dininde, dünyasında muvaffak olmalarına yardım etmektir.

Eğitimin misyon ve hedefinin, gaye ve maksadının bina edileceği esasların kıymeti yanında, eğitim faaliyetinin yapılacağı fizikî ortam da önemlidir. Feyyaz Kız Kur’an Kursu’nda eğitim, meyve ağaçları ve çiçeklerle süslenmiş geniş bir bahçeye kurulu iki villada icra edilmekte olup, villanın birinde okul dersleri verilirken, diğerinde manevi eğitim programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin derslerini gördükleri sınıflardan teneffüse çıktıkları bahçeye, kitap okuma salonundan namaz kılınan, abdest alınan bölümlere, terasından yüzme havuzuna kadar her şey maddi ve manevi eğitimin en üst düzeyde gerçekleşmesi için hazırlanmıştır.

Feyza Kız Kur'ân Kursu Açık Lise Eğitim Programı

DERS SAAT DERS SAAT
DİL ANLATIM     2 İNGİLİZCE    2
TÜRK EDEBİYATI     2 COĞRAFYA    2
MATEMATİK     4 TARİH    1
FİZİK        2 KUR’AN-I KERİM   11
KİMYA     2 DİNİ BİLGİLER    5
BİYOLOJİ     2 İLMİHAL    5

 

Eğitime Başlama Tarihi: 1 Ekim 2012