Global başvuru kaynağı: Sorularla İslamiyet

Yayına başladığı 2002 yılından bu yana, her geçen gün artan ziyaretçi kitlesi ve zenginleşen içeriği ile devam eden “Sorularla İslamiyet” sitemiz, artık uluslararası bir başvuru kaynağı oldu.

 

Türkçeden sonra İngilizce, Almanca, Rusça, Çince, Fransızca, İspanyolca, Yunanca, Bulgarca, Arapça, Azerice, Danimarkaca ve Hollandaca lisanlarında da yayın yapmaya devam eden sitemiz, her gün yüz binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.

 

Şekil-1: 2008 yılından 2016’ya kadar “Sorularla İslamiyet” sitemizin ziyaretçi artış grafiği

 

Yine bu sitemizde -tercümelerle birlikte- şimdiye kadar cevaplanan soruların sayısı 200.000’i aştı. Ortalama bir cevabın bir sayfa olduğunu varsaymamız durumunda bile, 200.000 sayfadan fazla bir içeriğin yazıldığı, yani bir ansiklopedi cildinin takribi beş yüz sayfa olduğu varsayıldığında, yaklaşık dört yüz ciltlik bir İslamî eserin, İslam alemine kazandırıldığını şükrederek görüyoruz.

 

Dünyanın yüzden fazla ülkesinden, her gün yüz binden fazla ziyaretçiye hizmet vermeye devam eden “Sorularla İslamiyet” siteleri, tüm İslamî ve imanî konularda, alanında uzman ilmi heyet tarafından hazırlanan cevaplar ile ziyaretçilere hizmet vermektedir.

 

En çok okunan ve sorulan konuların sesli ve video olarak da istifadeye sunulduğu sitemizde, şimdiye kadar yedi yüz yirmi adet soru-cevap videosu ve dört yüz yirmi adet de sesli soru-cevap hazırlanıp istifadeye sunulmuştur.