Herçocuk yarışmaları sonuçlandı...

Herçocuk yarışmalarımızın son ikisi sonuçlandı. Bunlardan biri Kutlu Doğum Haftasına özel Peygamberimiz’i (s.a.v.) anlatma yarışması idi. Diğeri ise Gerisini Sen Uydur -3 yarışmasıydı.

Kutlu Doğum Haftasına özel Bir cümlede Hz. Muhammed” (sav) yarışmamızı kazanan "hyavuz32" kullanıcı isimli arkadaşımız olmuştur. Kendisini tebrik ederiz. 

İşte arkadaşımıza yarışmayı kazandıran cevabı :

“Hz.Muhammed kuru toprağa can veren yağmur gibi bizlere gönderilmiş en büyük nimettir.”

Gerisini Sen Uydur Yarışmamızı da aynı isimli üyemiz kazanmıştır.

İşte arkadaşımıza yarışmayı kazandıran cevabı :

Küçük sincap her zamanki gibi bugün de ağaçların üzerindeki yemişlerin peşindeydi. Fıstıklara ulaşmak için ağaca tırmandığında koca bir yılan gördü. Tam dönüp kaçacaktı ki, yılan küçük sincapa şöyle seslendi: - Lütfen beni buradan kurtar, yaralıyım hareket edemiyorum.

Küçük sincap yılanlardan kaçması gerektiğini biliyordu. Ama bu yılanın da yardıma ihtiyacı vardı. Acaba yardım mı etmeliyim, yoksa kaçıp gitmelimiyim diye düşündü...Sonra içinden bu yılana yardım edersem belki oda beni kurtardı ona zarar vermiyeyim diye düşünebilir.

Sincap yılanı ağacın dalından kurtardı yılanı evine götürdü.Yılanın derisi hafiften yırtılmıştı.sincap bitkilerden topraklardan toplayrak yılanı kurtarmak için bir merhem hazırladı.Yılan 1 haftaya kadar iyileşdi.Sonra yılan sincapa teşekkür etti.Ve oradan ayrıldı.Günler geçti.Zaman akıp gitti.

Yazının devamını okumak için tıklayınız