A) – Eğitim Çalışmalarımız:

1- Öğrencilerimizin okul derslerine destek olacak etüt çalışmaları: Okul döneminde öğrenci gençlerimize takviyeli dersler verilmektedir. Hamiyetli öğretmenlerimizin üyelerimizin çocuklarına verdikleri bu etütler ücretsiz olup, öğrencileri devama teşvik ve motive edici özelliği taşımaktadır. 

2- Vatanın ve milletin istikbaline hayırlı hale getirici manevi manada takviye ders çalışmaları:Zamanımızın en büyük problemlerinden birisi de gençlerimizin anne ve babalarına karşı çok ilgisiz olmalarıdır. Büyükleri, öğretmenleri, anne ve babaları tarafından devamlı dile getirilen bu gibi problemlerini minimize etmek gayesiyle, ahlak ve faydalı insan olma dersleri anlamını taşıyan toplanmaları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 

3- Yaz Okulları düzenlemekÇocuklarımızın yaz tatilini dolu ve faydalı geçirmelerini sağlayacak faaliyetleri organize etmeye azami gayret etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, yüzme ve sportif faaliyetleri gibi bedensel ihtiyaçlarına cevap veren çalışmalar yanında, Kur’an ve ahlak eğitimi de verilmektedir. 

B) – İnternet Çalışmalarımız: Dünya üzerinde gittikçe artan kulanımı ile internet hayatımızın vazgeçilmezi oldu. Bu nedenle toplumumuzun ve dünyanın insanına faydalı olmayı temel ilke edinen derneğimiz, bu iletişim aracını en mükemmel ve verimli bir şekilde kullanmayı hedeflemiştir. Toplumun her kesimini içerecek şekilde faaliyet icra etmeye karar verildi. Şimdilik aşağıda vermeye çalıştığımız siteler oluşturuldu. İnşaallah bu çalışmalar kısa bir zaman diliminde çok muhataplara ulaştırılması hedeflenmektedir.

C) – Mobil Çalışmalarımız

D)- Sosyal Ve Kültürel Faaliyetlerimiz:

1. Cumartesi akşamları, dernek binamızda hanımlara, erkeklere ve çocuklara ayrı mekânlarda bilgilendirici seminerlerimiz: Bu çalışmalar çoğu insanın doğruları bilmesine ve hayatın gayesini anlamasına vesile olmaktadır. Söz konusu seminerlerimiz perşembe akşamları, hem internetten canlı olarak verilmekte, hem de www.sorularlarisale.com sitemizde de daimi yayın yapmak üzere arşivlenmektedir. Bu seminerlerimiz, merkez binamızın ayrı mekanlarında bay ve bayanların yanı sıra belirli yaştaki çocukların yaralanabileceği şekilde yapılmaktadır. 

2. Kur’an ziyafetleri organizasyonlarımız: İlahi kelamın fani kulakların paslarını silmesine vesile olan bu organizasyonlar, fani olan insanın adeta ezel ve ebedin dostu ve muhatabı olduğunu ihlaslı hafızların güzel seslerinin vasıtasıyla anlatmayı hedeflemektedir. İnsan bu gibi faaliyetlerde kendisini adeta dünya ve dünyevilerin esaretinden kurtarır, ulvi ve nurani bir atmosfere sokar. İstanbul’un Büyükçekmece ve Beylikdüzü ilçelerinde bu organizasyonlar Suffa Vakfı işbirliğiyle üç defa yapıldı. Bunlardan birisini izleyebilirsiniz.

3. İstanbul içinde ve dışında bulunan dernek üyelerimize yönelik ziyaretlerimiz ve gezi organizasyonları: İstanbul’un boğucu ve yorucu atmosferinden kurtulmak isteyen dernek üyelerimize, Boğaz turları, yeşil ile suyun buluştuğu nadide piknik yerleri, Çanakkale, Edirne gibi şehir dışı tarihi geziler, İstanbul içi tarihi ve manevi boyutlu geziler icra edilmektedir. 

4. Talep üzerine üyelerimizin ev ve iş yerlerine gidilerek yapılan sohbet programları: Üyelerimizin talebi üzerine ev ve işyerlerine aydınlatıcı sohbet ve görüşmelerimiz olmaktadır. Alanında uzman üyelerimizin, şirketlerin ihtiyaç duydukları bazı teknik içerikli seminerleri de yakında hayata geçirmeyi düşünüyoruz.