Resulullah.org

KÂİNATIN EFENDİSİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI artık İNGİLİZCE!

Salih Suruç’un Dünya Siyer Birinciliği Ödülü Sahibi Eseri

KÂİNATIN EFENDİSİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI artık İNGİLİZCE!

Uzun ve yoğun bir çalışma sonrası Salih Suruç’un Dünya Siyer Birinciliği Ödülü Sahibi Eseri KÂİNATIN EFENDİSİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI İngilizce diline tercümesi tamamlanmıştır. İlgili bölüme ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Peygamberin Diliyle Gençlik

Değerli Kardeşlerimiz; Resulullah.org sitemize Cemil Tokpınar hocamızın "Peygamberin Diliyle Gençlik" kitabı eklenmiştir. Ana sayfada spottan ulaşılabildiği gibi, sağdaki menüden de ulaşılabiliyor. Göze hitab etmesi için, her bölüme özel bir resim tasarladık. Çok istifadeye medar olacağını ümid ediyoruz.

Ulaşmak için tıklayınız: Peygamberin Diliyle Gençlik

Selam ve dua ile..

Salavat Kampanyamız Tamamlanıyor...

Değerli kardeşlerimiz; Mübarek Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) ümmeti olmakla iftihar eden bizler, 21. Asrın ve 2012 yılının ümmeti olarak, topyekün dualarımızda şahs-ı manevî oluşturmak arzu etmiş ve bu arzumuzu sizlerle paylaşmıştık.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (asm) doğum yılı olan 571 senesinden, bulunduğumuz yıla kadar geçmiş olan herbir saniye için bir salavat manasındaki sloganımız olan; "45 Milyar saniye için 45 Milyar salavat" ile başlattığımız bu hayırlı ve külli kampanyaya davet ediyoruz.

Resulullah.org'dan Sünnetle Yaşama Projesi Hayata Geçiriliyor...

Projenin hedefi hergün bir sünneti hayatımıza uygulama şekliden özetlenebilir. Günlere göre basamak basamak unutulan sünnetler sitemizden sunularak, siz ziyaretçilerimizin uygulamaya başladıkları günden itibaren yaşadıkları günü geçerek, diğer güne geçmeleri öneriliyor. Bu şekilde hergün hayatımızda yer almayan bir sünneti hayatımıza katarak Allah Resulü'ne (asm) bir adım daha yaklaşacak ve her anımızı ibadete dönüştürebileceğiz.

Peygamberimizin Mu'cizeleri Üzerine Detaylı Bir Çalışma

  Peygamber Efendimiz (asm) mucize göstermiş midir? Bazı insanlar bu soruya hemen "hayır" cevabını verirler. Oysa Kur'an başta olmak üzere, Kur'an'da 

anlatılan Peygamberimizin pekçok mucizesi vardır. Ayrıca sahih kaynaklarda da Peygamberimiz (asm) yüzlerce mucizesi günümüze kadar ulaşmıştır.

Resulullah.org sitemizden 45 milyar salavat kampanyası

2005 yılından bu yana sürekli güncellenerek ve içeriği zenginleştirilerek bu güne ulaşan resulullah.org sitemizden, kutlu doğum haftasına yaklaştığımız bu