Sorularlaislamiyet.com

Global başvuru kaynağı: Sorularla İslamiyet

Yayına başladığı 2002 yılından bu yana, her geçen gün artan ziyaretçi kitlesi ve zenginleşen içeriği ile devam eden “Sorularla İslamiyet” sitemiz, artık uluslararası bir başvuru kaynağı oldu.

 

Sorularlaislamiyet.com sitemizin masaüstü programı yenilendi...

Sitemizin 110.000'den ziyade soru-cevap arşivinden süzülmüş ~15.000 soru-cevap içeriğine sahip bu uygulamayı bilgisayarınıza kurarak internetsiz olarak makalelere ulaşabilirsiniz. Soru-cevap okuma, Arama, Lugat vs. gibi özellikler bulunmaktadır. Ulaşmak için resme tıklayınız:

Sorularla İslamiyet Masaüstü Programımız Yenilendi...

Sorularla İslamiyet Masaüstü Programımız Yenilendi, Devamını oku

Sorularlaİslamiyet.Com Sitemizin Android Uygulaması Yayında!

Android uygulaması yayında!
Onbinlerce soru cevap cebinizde.

Sorularlaislamiyet.com reklam filmini izlediniz mi?

Osmanlı sultanlarından 1. Ramazan sefer esnasında acil bir konuyu Şeyhül-İslama danışmak ister. Şeyhül-İslam o sırada musait değildir, Sadrazam Halit paşa sorusunu sorularlaislamiyet.com'a sormasını söyler.

İzlemek için tıklayınız

Sorularlaislamiyet Masaüstü Programı Yapıldı...

Değerli Kardeşlerimiz;

Yaklaşık 5.500 kadar makaleye sahip olan uygulamamızın yeni sürümünü sizlere sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Sitemizin 110.000'den ziyade soru-cevap arşivinden süzülmüş yaklaşık 25.000 soru-cevap içeriğine sahip bu uygulamayı bilgisayarınıza kurarak internetsiz olarak makalelere ulaşabilirsiniz. 

Sorularlaislamiyet uygulamasının 1. versiyonunda makale okuma, arama, lugat vs. gibi özellikler bulunmaktadır.

İslam monotonluğa neden olmuyor mu?

İslam monotonluğa neden olmuyor mu? Her gün aynı saatte aynı namazı kılıyoruz, bunu her gün tekrarlıyoruz, her gün aynı şeyleri yapıyoruz. İslam sıkıcı bir hayata neden olmuyor mu?
 
Yaşadığımız günler, kullandığımız bedenimiz ve organlarımız, yediklerimiz, içtiklerimiz, aldığımız nefesler.. sanki hep aynıymış gibi gelebilir. Ancak biz kesin olarak biliriz ki, dün ile bugün; geçe yılın aynı bir günüyle bu yılın aynı günü; az önce aldığımız nefes ile bir sonraki nefesimiz; aynı pınardan her zaman içtiğimiz sular; bir çocuğun aynı memeden emdiği sütler..

Kürtaj Konusunda Dinimizin Hükümleri Nelerdir?

Dindeki hükmü bakımından kürtaj, ananın veya bir başkasının maddî veya manevî müdahalesi ile cenînin rahimde veya dışarı çıkarılarak öldürülmesidir.

Sorularlaislamiyet.com sitemiz yenilendi...

ANASAYFA

Kolay Erişim Bloğu: 

Sitemizdeki arşive erişebilmeniz için tasarlanmış, gelişmiş bir arama motorunu tetikleyen, aradıklarınıza daha çabuk erişmenizi sağlayacak arama formlarımız bu blokta yer almaktadır.

Bu blokta yapabilecekleriniz:

Dilenmek berelenmektir, hadisinde geçen "berelenmek" ne demektir?

Soruda berelenmek diye tercüme edilen kelime, “ked” veya bir başka rivayetinde yer aldığı şekliyle “kuduh”dur. Yüzün tırmalanması, berelenmesi anlamına gelmektedir.